Angthong National Marine Park – wycieczka do parku narodowego w okolicach Koh Samui, Tajlandia

Angthong National Marine Park to archipelag tak bardzo popularnych tu wapiennych skał usytuowany w Zatoce Tajskiej, na północny zachód od wyspy Koh Samui. 102 km2 powierzchni zajmuje aż 42 małych i większych wysepek. Wycieczki do parku są jednymi z popularniejszych w tym regionie, jednak nie najbardziej, co trzeba zaliczyć na duży plus.

Z polecenia wybieramy firmę Samui Island Tour i chylimy czoła nad perfekcyjną organizacją całej wycieczki. Nasza eskapada zaczyna się od godz. 7:30 rano i kończy lekko przed 18:00, więc cały dzień mamy zajęty. Operator zapewnia śniadanie, obiad, napoje, sprzęt do snorkelingu, wodoodporne torby i, dla tych, którzy wykupili – kajaki.

180204S7T07776-1.jpg

Ceny wycieczki oscylują ok. 1300 THB (ok. 140 PLN) bez opcji kajakowej oraz 1850 THB (ok. 195 PLN) z kajakiem. Ceny można zbijać, nam udało się wykupić trip w cenie 1150 THB  (ok. 120 PLN) w opcji z kajakiem. Opłatą obligatoryjną jest 300 THB (ok. 35 PLN) za wejście do parku narodowego.

180204S7T07737-1.jpg

O wycieczce

Wycieczkę rozpoczynamy od transferu z hostelu do portu w miejscowości Nathon (na zachodzie wyspy). Tutaj przesiadamy się na dużą łódkę, którą płyniemy ok. 1 h 45 minut na teren parku.

Na łodzi mamy możliwość poczęstowania się lekkim śniadaniem (rogalik, banan + kawa lub herbata).

śniadanie na promie, jeden z najmilszych poranków
śniadanie na promie, jeden z najmilszych poranków

Dopływając do parku mamy dwie możliwości dostania się na pierwszą wyspę. Możecie (tak jak my) wykupić opcję z kajakami i na plażę podpłynąć właśnie nimi lub przesiąść się na long-tailboat. Kurs kajakiem trwa ok. 45 minut. Ci, którzy wybrali drugą opcję, ten czas spędzają na plaży.

zwiedzanie na kajaku
zwiedzanie na kajaku

Pierwszy przystanek to właśnie wyspa Koh Mae. Plaża jest tutaj bardzo mała, ale niezwykle urokliwa. Możemy tutaj zostać lub wspiąć się po schodach w górę i dostać się na punkt widokowy, a następnie do laguny Talay Nai. Przepiękna szmaragdowa laguna robi ogromne wrażenie, a punkt widokowy jest równie fantastyczny. Łącznie na wyspie spędzamy ok. 1 godziny.

w drodze na punkt widokowy
w drodze na punkt widokowy
punkt widokowy na Park Narodowy i na turkusową wodę
punkt widokowy na Park Narodowy i na turkusową wodę
błękitna laguna w Parku Narodowym
błękitna laguna w Parku Narodowym

Pędząc na kolejną wsypę na pokładzie jemy naprawdę obfity lunch – ryż z massaman curry, warzywami na parze, sajgonkami oraz owocami na deser + napój.

pyszny lunch - ryż z mass man curry, warzywami na parze, sajgonką i owocami
pyszny lunch – ryż z mass man curry, warzywami na parze, sajgonką i owocami

Kolejny punkt to wyspa Koh Sam Sao. Na wyspie mamy czas dla siebie, tutaj możemy skorzystać ze snorkelingu lub pływania. Chętni mogą również wspiąć się po linach na punkt widokowy. Podejście jest dosyć strome, ale sprawne osoby bez problemu sobie poradzą. Trudy wspinaczki wynagradza genialny widok na park narodowy. Przepiękne turkusowe morze, srebrzyste plamy plażowego piasku i kołyszące się na wodzie łódki to zdecydowanie widok, po który warto tu przyjechać. Wejście na punkt widokowy zajmuje ok. 15 minut. Na wyspie mamy łącznie ok. 1,5 h wolnego czasu.

punkt widokowy
punkt widokowy na wyspie Koh Sam Sao
piękna, spokojna plaża z krystaliczną wodą i białym piaskiem
piękna, spokojna plaża z krystaliczną wodą i białym piaskiem

Zabieramy się z powrotem na łódź i kolejne niecałe 2 godziny płyniemy do portu w Nathon.

Czy warto

Dużym plusem Parku Narodowego Angthong jest zdecydowanie mniejsza ilość turystów niż chociażby w okolicach Krabi. Dzięki temu mamy więcej miejsca dla siebie, kawałeczki raju i piękne widoki bez tłumów. A te bez wątpienia zapierają dech w piersiach. Punkty widokowe naprawdę robią wrażenie, a plaże zachęcają miękkim piaskiem i turkusową wodą. Bardzo polecamy też wersję z kajakiem, to dodatkowe cudowne widoki!

Więcej o Tajlandii:

10 thoughts

  1. Cześć, cudowne wpisy, bardzo pomocne przy organizacji. Właśnie wybieramy się na dwu tygodniowe eskapady, chcemy zahaczyć o Bangkok, Khao Sok i Ko Samui. Jakie jeszcze polecasz miejsca godne uwagi bez tłumów?

    1. Cześć, bardzo mi miło ❤️ Polecam jeszcze Krabi Town (opisy tez znajdziesz na blogu). Mało turystyczne miejsce. Stamtąd możecie robić eskapady w piękne miejsca tego regionu.

  2. Niestety my pominęliśmy najważniejszy dla mnie punkt, czyli wyspę Koh Sam Sao. Do tej pory nie wiem dlaczego. Być może ze względu na pogodę, bo byłam w porze deszczowej.

  3. Witam, czy ta wycieczka Waszym zdaniem jest do zrobienia z rocznym dzieckiem?:) Chodzi mi o np schodzenie z tych dużych lodzi. Kajaki oczywiście odpuszczamy 😁

    1. Cześć, nie mamy doświadczenia, wiec cieżko się wypowiedzieć, ale pomijając kajaki to myśle, ze tak. Trzeba tylko pamiętać, ze na promie moze mocno bujać, a do tego jest przesiadanie się do mniejszych łódek. Ale obsługa bardzo pomaga i powinniście dać radę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *