Polskie winnice – Winnica Modła, Ostrowiec Świętokrzyski

Polskie winnice to cykl krótkich wpisów na temat winnic mieszczących się na terenie Polski. Tych większych i tych małych, rodzinnych, nieznanych. Poprzez zmiany klimatyczne Polska zyskała lepsze warunki do uprawy winorośli, a co za tym idzie, produkcji jakościowego wina. Coraz częściej też Polacy sięgają po napój bogów, potrafią docenić, ale wciąż polskie wino nie jest znane i raczej budzi zdziwienie. Warto to zmienić! Poznać okolicę i naprawdę wspaniałe, dopieszczone polskie wino.

polskie winnice - winnica modła

Pierwszy wpis z naszego cyklu to taka nasza perełka. Bardzo mało znana, ale z takim winem wróżę im świetlaną przyszłość, a tymczasem trzymam mocno kciuki. Niewielka, ale przeurokliwa winnica Modła w Ostrowcu Świętokrzyskim w województwie świętokrzyskim. Anna i Tomasz lubili pić wino i w końcu stwierdzili, że właściwie czemu by nie zacząć własnej produkcji. Rustykalne logo przygotował syn pod „groźbą” – zrobisz albo nie pójdziesz na imprezę Ponoć zrobił w 10 minut, taka to była motywacja!

polskie winnice - winnica modła
proste ekologiczne etykiety

Co najzabawniejsze, wina z regionu Bartosza, bo właśnie z Ostrowca pochodzi ładniejsza część naszej dwójki, po raz pierwszy próbowaliśmy w Warszawie w restauracji. Bo to właśnie wytrawny i mineralny Wrestling został uznany za najlepsze białe wino w jednym w ważniejszych konkursów winiarskich w Polsce w Jaśle w 2019 roku. Ha! Na miejscu jednak czeka Was nie tylko znakomity riesling, ale kilka fenomenalnych butelek, jak kwiatowy gewurztraminer i beczkowane chardonnay. Tym samym podrzuciłam Wam moich faworytów Przechadzając się po zielonej winnicy, popijając wino w piwnicznym chłodzie, zgłębicie się w tajniki powstawania wina i ciekawostek samej winnicy. Mnie zdecydowanie urzekła dbałość o ekologiczny wymiar produkcji, ba, nawet same etykietki to ukłon w stronę prostoty i ekologii. Na miejscu możecie oczywiście zakupić smakowite butelki, a także własnoręcznie mieloną mąkę. Ja nie mogłam się oprzeć tej chlebowej.

polskie winnice - winnica modła

polskie winnice - winnica modła

Winnica Modła – ul. Poprzeczna 3, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Zwiedzanie i degustacja po wcześniejszym umówieniu się przez telefon, bez dodatkowych opłat. Czas trwania ok. 30-40 minut.

Cena butelki wina od 55 zł

Nasi faworyci: Wrestling, Chary Bary, Buwjer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *