Gorąca czekolada

Kiedy za oknem zima, albo, tak jak w tej chwili, szaro, buro, wietrznie i deszczowo, nic tak nie poprawia nastroju jak tafelek dobrej czekolady. A kubek prawdziwej, gęstej, aromatycznej gorącej czekolady to już zupełnie przenosi w inny wymiar ;-) Pomijając dobrej jakości pijalnie czekolady, ciężko znaleźć prawdziwą gorącą czekoladę, która nie zostanie zrobiona z proszku i przyozdobiona czapą bitej śmietany w spray’u. Dlatego najlepiej zrobić ją po prostu w domu, z dobrej jakości gorzkiej czekolady, prawdziwej śmietanki i tłustego mleka. Wrzucić aromatyczną laskę cynamonu albo szczyptę rozgrzewającego chilli. A następnie delektować się aksamitnym napojem, najlepiej pod kocem z dobrą książką w ręku :-)

Sama nie wiem kiedy to się stało, ale minął już równy rok od mojego pierwszego posta! Od tego czasu sporo się zmieniło, ale na pewno nie zmalał mój entuzjazm i zapał do pisania i dzielenia się z Wami przepisami. Stukam się z Wami kubkiem gorącej czekolady i dziękuję, że jesteście ze mną!

Składniki na dwa kubki:

  • 100 g dobrej jakości gorzkiej czekolady (ok. 70% zawartości kakao)
  • 1 szklanka (250 ml) śmietanki 30 lub 36%
  • 1 szklanka (250 ml) mleka 3,2 %
  • dodatki: laska cynamonu, szczypta chilli, laska wanilii

Wykonanie:

Czekoladę połamać i wrzucić do garnuszka. Zalać śmietanką i mlekiem. Dodać ewentualne dodatki smakowe. Podgrzewać na niewielkim ogniu ciągle mieszając, aby czekolada się nie przypaliła, a rozpuściła. Gorący napój przelać do kubków i od razu podawać.

24 thoughts

  1. Idealna na poprawę nastroju :) Duużo magnezu i wspaniały smak :)
    Oby tak dalej! Kolejnych lat wspaniałych przepisów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *